Yeni İş Yeri – Yeni Telefon Numarası

Selamlar.

Değiştirmemiz gereken alışkanlıklarımız ile ilgili yeni bir konuya değinmek istedim. Dünyada ve hatta ülkemizde, her yeni gün, binlerce yeni işletme kurulmakta. Yeni bir işletme kurarken yapılanlar ortada. Bir ton resmi iş, kurum başvuruları, elektrik, su, telefon vs. gibi hizmetlerin başvuruları bitmek bilmez. Bu noktada telefon ile ilgili bir alışkanlığımızı değiştirmenin öneminden söz edeceğim.

Firmasına kurumsal kimlik almak isteyen herkes, hemen yeni bir numara almak için Türk Telekomun yolunu tutar. Hatta gitmişken bir de torpilli numara almak ister. Yani en büyük yanlışı işin başında yapar. Eğer siz de telefon hizmeti için Türk Telekom’u hala tek EL zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Telefon numarası almak için Telekoma başvurmak zorunda değilsiniz. Onun tüm şartlarını sorgusuz kabul edip, bundan sonraki iş hayatınızda, hiç kullanmasanız bile, telefona boş yere büyük paralar ödemek zorunda değilsiniz. Eğer Uydunet veya Fiber alt yapısına sahip bir bölgede yer alıyorsanız, internet için bile telekoma uğramak zorunda değilsiniz. Peki bütün bunlar ne anlama geliyor?

Olay basit. VOIP sistemi, geleceğin telekomunikasyon sistemidir. Telefon hatları artık eskiden alışılageldiğiniz gibi bakır teller üzerinden geçmek zorunda değil. Sadece internet bağlantısına sahip olmanız, telefon numarasına ve telefon sinyaline sahip olmanız için yeterlidir. Siz bir şekilde ofisinize internet almakla yükümlüsünüz. Dilediğiniz her yerden alabilirsiniz. Binanızdaki ortak interneti kullanabilir, hatta yan komşunuzla bile paylaşabilirsiniz. Bir şekilde internete sahip olduğunuz anda, artık ister bölgenizin alan kodu ile (322, 212 vs.), isterseniz de 0850 ile başlayan bir numaraya sahip olabilir, hatta bu numara üzerinden santral sistemi bile çalıştırabilirsiniz. Hem de bu santral sistemi için de eskiden alışılagelmiş santral kutularına para dökmenize gerek yoktur. Yeni nesil santraller de tıpkı az önce anlattığım gibi internet üzerinden çalışmaktadır. Sözün özü, nereye taşınırsanız taşının, nerede bulunursanız bulunun, şirket telefonunuzu da, santralinizi de cebinize koyup gezmiş olursunuz. Kulağa ilginç geliyor değil mi? Üstelik bulut tabanlı çalışan bu santral veya telefon sistemini kullandığınızda, hem kimseye ve hiçbir yere mahkum olmaz, hem de telekoma ödeyeceğiniz yüklü faturalardan kat ve kat düşük faturalara tüm telefon trafiğinizi karşılarsınız. Yani bildiğiniz anlamda paranız cebinizde kalır.

EkoGSM, voip firmalarının başlıacalarındandır. NetGSM’in en büyük bayisi olan EkoGSM’in, bağımsız şekilde müşterilerine sunduğu hediyeler, promosyonlar bulunmaktadır. Eğer VOIP kullanmaya karar verdiyseniz, diğer firmalara hiç bakmadan, gönül rahatlığı ile www.ekogsm.com adresinden başvurunuzu yapın. Hem hiçbir ücret ödemeden üyeliğinizi açar, hem de EkoGSM in müşterilerine sunduğu büyük avantajlardan yararlanabilirsiniz. Şayet aldığınız telefon numarasından çok aranırsanız, bundan sonra hiçbir telefon faturası ödemenize gerek kalmaz. Bu olay tamamen EkoGSM’e özeldir.

EkoGSM in, binbir avantajından ve uygun fiyatlarından bahsetmek için, çok uzun bir yazı düzenlemem gerekir. Bu nedenle firma kursanız da kurmasanız da, şimdiden telefon numaranızı almanızı tavsiye ederim. Bu size kurumsal bir kimlik kazandırmada ilk adımdır. Üstelik numara almak için sadece kimlik fotokopiniz yeterlidir. Kurumsal kimliğe sahip olmak zorunda değilsiniz.

Şimdiden herkese iyi çalışmalar dilerim.

www.ekogsm.com

0 Responses to “Yeni İş Yeri – Yeni Telefon Numarası”


  • No Comments

Leave a Reply
Culha.NET