Divx Dvd Vcd Film İzlerken Ses Sistemleri Problemi 5.1 5+1 Sub Woofer Ayarları / Film İzlerken Ses Yükseltme

Geldik film izlerken yaşanan ses problemlerine. Kısaca anlatacağım. Ses sisteminiz bir çalışıyor bir çalışmıyor. Bazı problemlerle çalışıyor bazen de hiç çalışmıyor. Bazen de 2 hoperlor açılıyor bazen 3 bazen hepsi vs.vs. ise doğru adresteyiz. Yine ihtiyacımız olan ses codec idir.

http://www.ac3filter.net/ adresine girip bu codec i bilgisayarınıza indirin ve kurun. Daha sonra programa giriş yapın. Girişte bir uyarı çıkacak. Bu uyarının sürekli gelmemesi için iptal i tıklatın.

Programın ana menüsünde sol üst köşesinden ses kartınıza ve ses sisteminize uygun ayarları seçin. Örnek : 3/2+SW 5.1 Channels Altında PCM 24bit.

Sağ taraftaki Gain bölümünü kullanarak film izlerken gelen sesi artırabilirsiniz. Onun yanındaki DRC bölümünü kullanarak filmdeki insan seslerini daha belirgin hale getirebilirsiniz. Tavsiyem Use DRC yi de işaretleyin, fakat onun sesini açmanıza gerek yok, 0 da kalabilir. Diğer menüdeki ayarlarla bence oynamanıza gerek yok bu kadarı yeterli. Filmlerdeki ses çok gelirse Gainden kısın az ise daha da açın. Eğer ben daha çok kurcalicam bu işin kralı olacam diyorsanız Mixer bölümündeki ayarları deneyebilirsiniz. Bu ayarlar ile sisteminizi oldukça zorlamanız mümkün. Dikkat edin yepyeni sisteminizi patlatmayın.

Umarım bu program ve ayarlar işinizi görür. Yorumlarınızı bekliyorum. İyi film seyretmeler.

0 Responses to “Divx Dvd Vcd Film İzlerken Ses Sistemleri Problemi 5.1 5+1 Sub Woofer Ayarları / Film İzlerken Ses Yükseltme”


  • No Comments

Leave a Reply
Culha.NET