Windows Live Messenger 9.0 Beta

Merhabalar. Az önce internette dolaşırken Msn 9.0 beta sürümünün yayınlandığını farkettim. Yeniliğe düşkün ve beta lardan korkmayan bir adam olarak hemen indirdim ve test ettim. İlk izlenimlerim süper. En çok işinize yarayacak birkaç özelliğine hemen değineyim.

Öncelikle ilk açılışı biraz uzun sürüyor normaldir merak etmeyin.

Artık msn de online olduğunuzda arkadaşlarınızın duyacağı sesi kendiniz belirliyorsunuz.

Kişisel iletinize yazdığınız adrese artık herkes tıklayarak girebiliyor. Siz de başkasınınkine tabi.

Kişilerin üstüne geldiğinizde kişisel ileti yazmama hatası halledilmiş. Muhtemelen listeyi aşağıya çektiğinizde fakat seçili kişiyi yukarda bıraktığınızda sürekli o kişinin olduğu yere geri dönme hatası da giderilmiştir. Ek: Malesef giderilmemiş :)

En sevdiğim özellik: Diyelim msn iniz bir bilgisayarda açık. Gidip başka bir bilgisayardan açtığınız zaman eski msn inizi kapatmıyor ve aynı anda iki bilgisayarda da kullanabiliyorsunuz. Gelen mesajlar felan her iki tarafa da gidiyor. Henüz test etmedim fakat benim için çok güzel bir özellik. MSN i evde açık bıraktığımda aynı zamanda dışardan girdiğimde evdekinin kapanması olayı veya içerdeki makinam açıkken laptopla login olduğumda makinamın signout olması olaylarından artık kurtuldum sanırım.

Tabi bu özelliklerden bazılarını kullanabilmek için sizin de anladığınız üzere her bilgisayarda 9.0 yüklü olmalı. Ben çok beğendim. Siz de deneyin pişman olmazsınız. Tabi eleştirilerinize dikkat edin. Ne de olsa hala Beta! iyi kullanımlar. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

0 Responses to “Windows Live Messenger 9.0 Beta”


  • No Comments

Leave a Reply
Culha.NET