Bağlantı Hızı Artırma

Evet geldik önemli bir konuya daha. İnternet bağlantı hızı artırma. Bu sorun internetin çıktığı günden beri hep vardı. Bağlantı nasıl hızlanır nasıl hızlanır. Dial-up ve Windows 98 zamanları sistemde yapmadığım modifikasyon kalmazdı bağlantım az biraz daha hızlansın diyerek. Modem ayarları registry ayarları programlar vs. En son şunu öğrendim. O zamanki tüm programlar hikayeydi. Programların yaptığının ne olduğunu öğrenmek ve ihtiyacın olduğunu düşündüklerini elinle kendin yapmak doğru olandı. Ben de öyle yaptım. Kendime bir kaç ayar seçmiştim ve sadece bunları uyguluyordum. Program kullanmadın.

Üzerinden yıllar geçti ve 56k tarihe karıştı. Artık neredeyse hepimiz internete DSL hatları üzerinden bağlıyız. Dünyanın en kalitesiz ve en pahalı interneti olsa da Telekomun sağladığı DSL hizmetini zorunda olduğumuz için kullanıyoruz. Bir çok insanın artık bağlantı yavaşlığı problemi kalmadığı şu dönemlerde, ben size bir şeyler hatırlatmak istedim.

Aslında hiçbirimiz sahip olduğumuz bağlantıyı tam performans ile kullanamıyoruz. Bunun sebebi sevgili Windows umuzun yanlış veya eksik optimizasyon ayarlarındandır. Size önereceğim bu program bağlantı hızınızda hissedebileceğiniz oranda artış sağlayacaktır. Bu programın en önemli özelliği download/upload işlemlerini birbirinden ayırmanızdır. Normal şartlar altında upload yaparken download hızınız çok düşer. Download yaparken de doğru düzgün upload yapamazsınız. Ben size garanti veriyorum. Bu program sayesinde 1mbit lik bağlantınız ile 100k ile download yaparken 25k nın üzerinde de upload yapabileceksiniz. Birbirlerinden etkilenmeyecekler. Ayrıca bir download esnasında sayfalarda daha rahat gezebileceksiniz. Programın teknik olarak neleri değiştirdiğini anlatmayacağım. Bana güvenen arkadaşlar deneyebilirler. Tekrar döndüğünüzde sayfa ilk girdiğinizden daha hızlı açıldıysa zahmet edip bir yorum yazarsınız artık. İyi uplar downlar surfler :)

Program ismi Cfos. Site adresi http://www.cfos.de/ – Hadi hayırlı traşlar.

0 Responses to “Bağlantı Hızı Artırma”


  • No Comments

Leave a Reply
Culha.NET