Tarih: 18 Mayıs 2013 Saat: 13:57

Bir çizik daha

Yayınlanma 20 Ağustos 2008

Evet yine düştük buraya. Ne oldu da geldin Cihan diyorum kendime. Yine ne darbe aldın da burdasın? Nasıl da biliyorsun beni. İlla canım yanacak di mi geldiğimde? Kötü gün dostu gibisin. Keyif yerindeyken ortada olmazsın. Canın yanınca yanımda bitersin. Sanırım ben de hayatta hep kötü gün dostu oldum. Hayatım boyunca hep dertli kederli bir adam imajı çizdim. Derdi kederi olan yaşamış adamdır. Bilgili adamdır. Olgun adamdır. Eğlence sözkonusu olduğunda hiç hatırlanmadım. Darbe yendiğinde ise yanımda hep birileri oldu.  Benim yalnız kalmam başkaları için hiç önemli olmadı. Ama onlar yalnız kaldığında yanıma gelip hep konuştular. Taa ki siktiri çekinceye kadar. Olgun insanlar, ciddi insanlar, dertli insanlar dertleşmek için değillerdir. Bunu unutmayın. O insanlara derdinizi anlatmak için gitmeyin. O sizi susturup size derdini öyle bir anlatır ki. Nutkunuz tutulur. Benimki de dert mi a.k diyip tozu yutar gidersiniz. İnsanlara sadece kötü gün dostu muamelesi yapmayın. İyi gününüzde unuttuğunuz insanları kötü gününüzde aramayın. Gün gelir o insan size elinin tersiyle öyle bir vurur ki, anlarsınız o zaman anyayı konyayı.

Gelelim bana. Bense bunu bu siteye uyguluyorum. Kendim yarattığım bir şeye. Cansız bir şeye. Ama buna bile üzülüyorum özür diliyorum. Son zamanlarda hep moralim bozulduğunda geliyorum ziyarete. Ne yeni eklemeler var ne de yeni paylaşımlar. Ama aklımdasın site seni unutmam. Senle ilgili yeni planlar yeni projeler yeni bilgiler yeni eklemeler yeni paylaşımlar var. En kısa zamanda kendimi en MUTLU hissettiğim zamanda bunları yapacam sözüm söz.

Gelelim yazımızın başlığına. Nedir bu bir çizik daha. Son yazımda bir pln vakasından söz etmişim. Hemen yeni bir vakaya bulaştım etkisini azaltmak için ama sonuç her zamanki gibi. Kaç yıl oldu adamım şöyle gerçekten beğendiğin biriyle olduğuN? Sayamadım. Ama bu seferki olgunca ve güzelce oldu. En az acıyla en az darbeyle atlattım. Demek ki karşındaki insan ne kadar olgun olursa her şey o derece güzel oluyor. Kendisi için ben hala çocuğum dedi. Aslında değilsin. Yaşıtlarından o kadar olgunsun ki bilsen. Benim de hep böyle olduğum söylendi hayatım boyunca. Zaten bence güzelliğinin yanında dikkatimi çeken şey de buydu. Gözlerine bakıp mutlu olmayı dilerdim. Diledim. Olmadı. Yine de teşekkür ederim g…. . Bana bu mutsuzluğu en mutlu şekilde yaşattığın için. Senin de ismin yazıldı. Sen de bir çizik olarak geçtin kafamın muhtelif yerindeki kayıtlara. Çiziklerle dolu bu beyin bir yenisine daha hoşgeldin çekti. Kader, hayat vb. sana da çok teşekkür ederim. Bana zoru başarma fırsatı tanıyıp başarmama izin vermediğin için. Beni hep zora iteklediğin için. İmkansızlarla oynattığın için. Gözlerimi olmayacak şeylere diktirdiğin için. Sağol iradem dışında çalışan güç sağol.

Yazıyı kısaca özetledik sanki. Yazacak şey her zamanki gibi çok. Yazmakla bitmez bitecekse yazim  . Bir acıyı bitirmek …… Kimin elinden gelmiş ki. Ben bir tek azrail tanıyorum onun da işi çok.

Sınav stresi hayattı şuydu buydu derken ne hale geldim. Sınavlar başlamadan önce korkularım vardı. Sınavlara girip çıkarken korkularım devam etti ama korkmaya zamanım kalmadı. Sınavlar bitecekken ise esas korkuyu yaşadım. Peki sınavlar bittikten sonra ne olacaktı? İşte bu sorunun cevabını bulamadım. Cevap yoktu. Ve o cevapsızlığın içinde saçmalıyorum bu aralar. Sanırım sürekli işkence görmeliyim. İşkence bittiğinde canımın acıdığını hatırlıyor ve hissediyorum. Dişimi sıkacak bir şey olmayınca dişlerim sızlıyor. Soruyorum bazen allaha. Beni neden böyle yarattın. Biz dünyaya neden geldik. Acı çekmeye kobay mı lazımdı. Benim gibiler var ise anlar. Acı çekmeye mahkum yaratılan insanlar diyorum ben bunlara. Belli bir süre acıdıktan sonra acısız yapamayan. Şimdi acıdan uzak kalim diyorum fakat canım daha çok acıyor. Kendi canımı öyle bir acıtacam ki bir gün, telafisi olmayacak.

Yazı yine boka doğru yolda. Son zamanlarda yazılarımda farkediyorum fazla argo kelime kullanıyorum. Ama seviyorum halk ağızı ile yazmayı. Kağıda da yazmıyorum ne de olsa. Kirli internetin kirli köşesine… Olmadı kapatırlar mahkeme kararıyla beni de. Bi de ergenekondan gidermişim. O daha bir ilginç olurdu işte. Sen gelecekte kesin bu işlere karışırsın deyip her an götürebilirler beni de. Düşünce suçu denen bir şey var ya. Kader suçu da çıkar başımıza. Çok tehlikeli yazılar mı yazmaya başladım ne  İyi ya işte. Ben de belamı arıyordum. Sizinle daha tanışmadık mı

Yazıyı sonlandırmak farz oldu. Beyin X modunda çalışmaya başladı. Çizikler yer değiştirmeye başlarsa reaksiyonu ben bile durduramam. Bana yeni çiziğimle mutluluklar dilerken, umarım yazıdan yeni dersler çıkarabilenler olur. Sevgiyle kalın. Esen kalın.

Etiketler: ,

0 Yorum “Bir çizik daha” için;


  • Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap