Tarih: 01 Ocak 2019 Saat: 15:12

Eski Yeni Yıl

BPD varsa içinizde bir yerlerde, tarih sadece tekerrür eder ve siz hep edecek diye korkarsınız. Etmesin diye uğraşır önlem alırsınız ama gerçeklerden kaçamazsınız.

İlk yalnız girdiğim yeni yılı hatırlıyorum. 18 yaşındaydım. Üniversite okumaya Antalya’ya gitmiştim ve saçma sapan bir otel odasında yalnızdım. Her liseli gencin hayalini yaşıyordum belki ama çok yanlış yaşıyordum. Böyle olmamalıydı. Sene 2004 dü. 2004 ‘ ün bitişi 2005’e girişti. Bugüne bakalım. 2018’in bitişi, 2019’a giriş. Yaşım 18 di o zamanlar, şimdi 32. Ne değişti? Aslında hiçbir şey. Vücudum ve beynim çok kötü durumda ve düzelmeyecek hasarlar aldım. Hem fiziksel hem de ruhsal. Daha iyi diyebileceğim ne var bilmiyorum.

İşe gireyim, işim olsun, maaşım olsun diyordum. Biraz geç kalarak da olsa (baya geç kalarak) hak ettiğim bir işe girdim. Hak ettiğimden az bir maaşla, başarılı olabileceğimin garantisinin olmadığı bir iş. Fakat değişen bir şey yok. Onlarca insan etrafımda. Yakışıklı olduğum söyleniyor. İşim maaşım var, henüz alamamış olsam da. Bir statüm var. Kilo verdim. 31 Ocak akşamı saçım fönlü, sakalım düzgün, üzerimde iyi bir gömlek ve güzel kokuyorum. Tüm bunları bir araya topladığımda olan sadece, annemin ve babamın yanına gidip her akşam yediğimiz gibi sıradan bir yemek, ardından 1 bardak çay. Tabi sizin için bunlar şükür sebebi değil mi? Fakirlik, yokluk raconu activated. Ardından onları akrabalarına uğurladım ve sokağa çıktım. Bir süre bekledim. Sağa sola ping attım, geri dönüş olur mu diye. Olmadı tabi ki olmayacaktı. Ben gururu ağır basan biri olduğumdan kendimi zorla da davet ettirecek değilim. Birkaç içki aldım, ki zaten vardı içkim. Eve gittim. Behzat Ç. gibi üzerimi değişmeden oturdum koltuğa TV ‘ nin karşısına. Ama açmadım TV yi. Kapalı TV yi seyrettim uzun süre. Müzik dinledim. Sadece 1 bira ve 1 kadeh şarap içebildim ve sızdım. Bi ara havai fişek seslerine uyanır gibi oldum. Sanırım saat 12 olmuştu o sıra. Sonra 2-3 gibi üzerimi değiştim ve yerime yattım. Kendi kendime de baya konuştum diye hatırlıyorum, yalan olmasın.

İşte böyle geçti gecem. Sonra şimdi niye mutsuzsun. Gerçi onurumdan ödün verip kalabalık içinde de girmeyi seçebilirdim. Tabi ki yapmadım. Hiçbir zaman yalnız kalmayanların dediği gibi, Onurlu bir yalnızlık, sahte bir birliktelikten iyiydi. Kimisi sadece söyler, kimisi gerçekten yaşar, susar. Sonra sabah oldu, evi süpürmeyi erteliyordum ya hep, biraz süpürdüm. Sonra kendimi insan gibi hissedebilmek için annem yerine dışarda bir yerlere gittim kahvaltı yapmaya. Brunch yapan mutlu çiftlerin arasında tek başıma oturup omletimi yedim. Sonra elime ancak 1 ocakta geçebilen hediyeleri götürüp annemlere verdim. Sonra da burdayım. Yüzüm gülmedi, dün de gülmedi, karşılığında bugün de. Ama en azından bir şeyi başardım. Bir şekilde kendimi ikna edip, Sahil Park mıydı neydi oraya gitmedim. Bu sefer zinciri kırdım sanırım. Kimin yanında yeni yıla girdiğini bilmediğim biri için üzülmedim. Sadece öfkem var, o da hakkımdır. Saf ve temiz duyguların aslında sadece yalan olduğunu, gerçeğin eğlence, şatafat, sahte kahkahalar, pahalı parfümler ve kıyafetler, lüks mekanlar, büyük eğlenceler olduğunu anladım.

Saf ve temiz duygularımı tek başıma yaşayıp, daha da kirlenmelerini istemedim. Çünkü duygularım saf ve temiz, ama düşüncelerim olmayacaktı…

32 yaşındasın. Sağlıklısın (Bedenen) . İmrenen çok. İyi bir işin var artık. Yakında paran da olacak. Etrafında 1000 kişi. Var mı anlamı? Bilmiyorum. Varsa da dünüm değişecek mi? Ya da bugünüm? Ya da onca yaşadıklarım ve yaşayamadıklarım. Geçmişimde yaşadıklarımdan ders almak istiyorum, aynılarını tekrar etmek değil. Fakat ne ders alırsam alayım, değişmeyecek şeyleri görüyorum. Belki bir gün ben de diğer acizler gibi sırf yalnız kalmamak için bir şeyler yaparım. 32 sene iyi dayandım. Yalnızlık korkuları yüzünden evlenip çocuk yapmış insanların şikayetlerini dinleyerek bir hayat geçirdim. Geçirmeye de devam ediyorum.

Karışık bilmiyorum. Bildiğim şeyler de var, biliyorum.

Etiketler: ,

0 Yorum “Eski Yeni Yıl” için;


  • Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap