Tarih: 02 Ekim 2018 Saat: 15:46

Zor Günler

Ne demiş özgüvenli kız?

Kötü zamanlarında bile güçlü görüneceksin. İnsanlara belli etmeyeceksin, cartsın, curtsun.

Neye yarıyor bu? Yapmadım mı sanıyorsun? Biz neler yaptık da sana anlatamayız çünkü yaşamadın.

Sen 10-15 sene durmaksızın devam eden bir şeye karşı dirensene? Güçlü görünsene. 3 gün görün, 5 gün görün, 10 gün görün hava at. Herkes güçlü sandı seni evet. Ne oldu peki? Zayıflığını gizledin güçlü göründün ne oldu? Aslında zayıf olmana rağmen herkes seni güçlü sandı. Peki bu herkes kim? Sana gram faydası olmayacak kişiler. Sen güçlü görününce bu herkes ne yaptı? Seni aradı, senden yardım istedi, sana akıl danıştı, senden para istedi, senden medet umdu, falan filan. Hatta seni kıskandı, sana imrendi. E ne olacak şimdi? Güçlü değildin ki sen sadece rol bastın. Yaptım cicim yaptım. Ben hiçbir şeyim yokken, hiçbir şeye sahip değilken neler yaptım bir bilsen. Bunu sana yaklaşmamdan anlamalıydın zaten. O kadar güçlü, varlıklı, paraya, pula sahip adam, doğal olarak özgüvene sahipken sana yanaşırken, ben bunların hiçbirine sahip olmadan özgüvenle yaklaştım sana. Anladın mı? Anlamadın, anlamazsın.

Şimdi zor günlerim geçiyor. Sadece sövüyorum. Bağırıyorum, çağırıyorum, isyan ediyorum. Zayıflığımı da acımı da herkese gösteriyorum. O senin dediğini uygulayan herkese. Asla zayıf görünmeyenlere, zayıflığı senin gibi ayıp bellemişlere. Görün ulan. Sizin yapamadığını yapıyorum işte. Asıl eziklik zayıfken güçlü görünmek. Zayıfım diyememek. Ben derim arkadaş. Sizin rol dünyanızda benim yerim yok. Beni zaten almadılar o dünyaya kabul etmediler. Sen kime neyi anlatıyorsun. İlla parasız pulsuz mu kalmanız lazım bir şeyleri anlamanız için? Unvansız, rütbesiz mi kalmanız lazım. “Hanım” takınızı çok uzaklara mı göndermek lazım. Aylarca, yıllarca hayallerinin mi yıkılması lazım. Tam bu sefer olmuşken dediğinde yine sessizlik içinde mi kalman lazım? Yardım istediğin adamların seni kullanmaları mı lazım? Ne lazım anlamıyorum ki. Anlamayın lan, anlamayın. Beni anlamak size en büyük cehennem azabı çünkü.

Ben artık yokum. Hiçbir yerde yokum. Neden yokum biliyor musunuz? Çünkü yarın sabah erkenden işim yok ve gece erken yatmam gerekmiyor. İşim olmadığı için yokum. Yarınım olmadığı için yokum. Siz kurtarın memleketi ben yokum.

Etiketler:

0 Yorum “Zor Günler” için;


  • Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap