Tarih: 01 Ekim 2018 Saat: 12:40

Sizin hiç eliniz yandı mı?

Yanmıştır elbet. Yanmıştır. Siz acıyı hissedene dek, hayatta kalma içgüdünüz daha beyniniz devreye girmeden elinizi o ateşten de çekmiştir.

Peki eliniz yandığı halde ateşten çekemediğiniz oldu mu hiç? Hayal edemediniz.

Beni de diri diri yakmadılar haklısınız. Ama hissetmişimdir çok. Geçmeyen acıyı bilir misiniz. Diri diri yanmak budur. Dışarıdan bakıldığında kimse görmez yandığınız ateşi. Ama siz için için diri diri yanıyorsunuzdur. Kaçamıyorsunuzdur da. Koşsanız, arkanızı dönseniz, gözlerinizi kapatsanız ya da işkenceye düşmüşçesine iyi şeyler hayal etseniz. Kendi kendinize teknikler geliştirirsiniz ama neye yarar. Hiçbir işe yaramaz. Yanarsınız sadece. Bir bıçak gibi düşünebilirsiniz. Saplanmış ve içinizde çevrilen bir bıçak. Sonra birileri karşınıza geçer ve size hayatın güzelliklerinden bahseder. Görünmeyen bir bıçak içinizde çevrildiği için acı çekiyor ve mutsuzsunuzdur. Sonra o karşınızdaki akıllı, görmediği bıçak yüzünden sizi suçlar. Sahip olduklarınızı hatırlatır ve sizi bencillikle, şımarıklıkla, yalancılıkla suçlar. Sonra da gidip kendine hayatın güzelliklerini hisseden birini arar bulur.

Anlatamazsınız, hiçbir zaman hiçkimseye anlatamazsınız. Allah size böyle bir hastalığı layık görmüştür. Yani sizin o şirin mi şirin allah inancınız bunu yapmıştır. Veya dininiz bana böyle bir sınavı emretmiştir. Ben bu sınavı geçiyorum? Öteki zengin pici de köpük party sınavını geçiyor. Tuzu kuruların cahil cuhala fakirleri bastırma sanatına din diyoruz. Tuzum kurusun, söz benim de iki lafımdan biri allah kitap olacak. Fakire de gidip senin sınavın buymuş bebişim dicem. Vicdanınıza sokayım.

Babasından aldığı parayla gençliğini doyasıya yaşamış, sonrasında kalan mirasla güzel bir kadınla evlenip lüks bir hayata kavuşmuş adamın baba sevgisini kim inkar edebilir ki. Sevginin ucunun paraya dayanması ne acı değil mi? Ama kime kabul ettireceksiniz. Anasız babasız adam tribe girmek istediği zaman anasızlık babasızlık tribine çok rahat girer. Köpük party esnasında anımsayacağını sanmıyorum. Köpük party de dilime takıldı bu ara nedense. İşe yaramayan ana-baba nın anlamı nedir? Çocukluğunu piç eden, gençliğini sikip atan, orta yaşına sokan ve ileriki yaşlarında olmayacak ana babadan söz ediyoruz. Sen hayattasın diye vicdanını rahatlatan ana babadan. Eşe dosta senin hakkında her zaman güzel şeyler söyleyen, evdeki olumsuzluklardan gram bahsetmeyen ana babadan. Eş dost da senin neden başarısız olduğuna anlam veremiyor zira herkes seni başarılı sanıyor zaten. Mesela anan baban senin para kazandığına inandırıyor kendini. Ana baba da olsa vicdan rahatlatmak için çok güzel yöntemleri var. Şimdi benim anam babam ölse ne olacak. Söyleyim. Onlar kurtulacak, ben devam edeceğim. Benim baba olma hakkımı elimden alanlar ölse ne olacak? Yaşadıklarının kıymetini mi bileyim şimdi? Biz yıllarca para için sevmedik anamızı babamızı hata ettik. Herkesin yaptığını yapmalıymışız. Çünkü gerçekten paradan başka bana verecekleri hiçbir şey yokmuş. Verdiklerini de keşke vermeselermiş. Eminim çok daha başarılı olurdum ve onları çok daha fazla seviyor olurdum. Tanıdığım en başarısız insanım. Kendimden çok daha mal onlarca insan tanımama rağmen, benden daha başarısız kimseyi tanımıyorum. Çok garip.

Bana evlenme ve çocuk yapma tavsiyesi veren ezikler var bir de. Bi de mesela her akşam içtiğimi duyunca içme diyenler var. Eve git dışarda gezme diyenler falan var. Olamadık şöyle basit bir insan. Allah bana böyle basit bir hayat nasip etmedi. Her şeyi deneyimlemek zorunda kaldım. Nasıl mutlu olayım?

Kimisi Range Rover deneyimliyor, kimisi de bizim gibi çocuk yaşta murat 131 iteklemeyi.

Herkesin her şeyinin yalan olduğunu deneyimliyorsun. İyi kalp dediğinin nefse yenik düşüşünü deneyimliyorsun. En güvendiğinin sırtından vuruşunu, sevgine karşılık it muamelesini deneyimliyorsun.

Hayatta haklı olanın değil, güçlü olanın kazanışını deneyimliyorsun. Ve sağlam bir kafan olmadığı için 32 yaşında hala bunlara isyan ediyorsun.

Allahtan kendime şifa diliyorum. Tez zamanda bozulmayı, pisliğin teki olmayı, yalan söyleyebilmeyi, insanları kişisel çıkarlarım için kullanabilmeyi, arkamdan kötü sözler söyletmeyi, para için dinini imanını allahını kitabını anasını bacısını satan bir insan olabilmeyi, yani kısacası sağlık diliyorum.

Belki prim yapmaya başlayabilirim.

 

Not: Bu yazıyı okuyup, abi haklısın deyip, 2000 TL’ye sattığım şeye 150 TL pazarlık atacaksın. Hadi bi git.

 

Etiketler: , , ,

0 Yorum “Sizin hiç eliniz yandı mı?” için;


  • Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yap