Tarih: 24 Nisan 2018 Saat: 17:05

Yıllar önce iflas ettim

Yıllar önce iflas etmiş biri olarak, hala web sitemin neden olduğunu düşündüm bir an. Bir de sitenin ismini soyadımla açtığımı fark ettim bir an. Bana mükemmel bir hayatın kapılarını açmış kutsal bir soyad. Hoş adımın da bir espirisi olmadı ya neyse.

Şimdi ben yıllar önce iflas ettim. Hoş gerçi iflas edecek bir şeylere de hiç sahip olmadım. Ama olsun, illa maddi olarak mı iflas etmek lazım. Belki manevi olarak ettim.

Şimdi bence iflasını açıklamanın güzel bir yanı var. Belki insanların sizden bir şey istemelerinin veya bir şey beklemelerinin önüne geçmiş olursunuz. Zira ben yaklaşık 10 senedir çalışıyor taklidi yapmaktayım. İş yapıp para kazanıyor gibi görünmekteyim. Oysa ki geçmişe baktığımda, gelirimin giderimi geçtiğini hiç görmedim. Hep birilerinin sadakasından yedik bugünlere geldik. Sonra dedim ki gider hangi gider? Senin bahsettiğin gider benim çok hoşuma gitmedi. Gelirin olmayınca giderin de olamıyor esasen.

Ben bu siteyi kuran Cihan Ç. Gardrobumda kendi paramla aldığım kaç kıyafetim olduğunu bilmiyorum. Hangi ayakkabımı kazandığım parayla aldığımı hatırlamıyorum. Bilgisayar uzmanı sandığınız, bu siteyi yaptığı için saygı duyduğunuz bu adamın en son ne zaman yeni bir bilgisayarı oldu acaba? Yalanı hiç sevmem sanıyordum ama koca bir yalanla bir hayat geçirdiğimi görüyorum artık. Benden daha yalancısı yokmuş meğer.

Bu site ve bu domain kalan son sadakalarımla ayakta kalacak. Sonra ben gidersem o da gidecek. Sizler, bu yazıyı okuyanlar, bilgili, çalışkan, zeki sandığınız bir adamın Türkiye şartlarında geldiği duruma iyi bakın. Ve sakın ha başkalarını suçlamayın. En büyük suçun kendinizde olduğunu unutmayın. Siz götünüzü kurtardınız diye hayatı güzel sanmayın. Allahınıza şükredin. Ne hastalıklar var, ne hayatlar ne şanslar.

Bir adet ofisim ve içinde eşyalar var. Bunların tamamını kendi paramla aldım. Satıyorum. Alım yapmayı düşünen olursa ofis Adana’dadır. Zararına verilecek seversiniz.

Diplomalarımı ve sertifikalarımı da hediye edeceğim.

Uyuşturucu satıcısı kadar saygı görmediğimiz şu memleketten selam.

 

Etiketler:

2 Yorum “Yıllar önce iflas ettim” için;


Yorum Yap