SMF’ye de el attık

Çalışmalarım devam ediyor. Sonu nereye varacak bilmiyorum fakat, boş durmanın çok daha zor olduğunu biliyorum.

Uzun yıllardır hep forum sahibi olmak isterdim. Hiçbir zaman kısmet olmadı. Artık ilgilendiğim konuları mesleğe dönüştürmeye karar vermiş olmamdan ötürü, konular ile ilgili forum açmanın da zamanı geldiğini düşündüm.

Hangi scripti kullansam araştırmalarından sonra, yine sermaye kaybı yaşamamak için, ücretsiz olmasını göz önünde bulundurdum. Uzun yıllardır takip ettiğim forumlara göz gezdirdikten sonra, SMF ‘nin uygun olacağına karar verdim. Scripti gerçekten beğendim. Dün de birkaç modül kurulumu gerçekleştirdim ve hoşuma gitti.

Domain ne olacak diye düşündüm bir süre. Elimdeki bir domaini değerlendirmek istedim fakat sonra ismin uygun olmayacağına karar verdim. Ardından boşuna düşünüyorum dedim. DeneyimNet ne güne duruyordu? Zaten ana siteyi ne yapacağıma da karar verememiştim. Bu alan adının birçok alan adından daha güzel ve bu işe uygun olduğunu da zaten biliyordum. O zaman deneyim.net altında bir forum olmalıydı.

http://forum.deneyim.net veya http://www.deneyim.net/forum adresinden siteye ulaşabilirsiniz.

Şu sıralar çalışmalarım devam ediyor. Kategori ve bölüm düzenlemelerini yakında tamamlayacağım. Sonra da biraz reklam yapıp üye çekme zamanı gelecek. Tabi ne kadar üye çekerseniz çekin, kendiniz bir şeyler karalamadığınız sürece hiçbir anlamı yok. İnsanlar boşluğu sevmez, ama doluya atıp tutmaya bayılır. Günümüzde insanlar bilgi almaktan çok, yorum yapmaya hevesli olmuş. O yüzden yeter ki yazı yazacakları bir kutu verin. Günlük hayatta söz sahibi olamayan birçok arkadaşımız internet önünde neden bilim adamı kesiliyor  buradan biliyoruz. Tabi söz meclisten dışarı, umarım bizim forumda bu arkadaşlardan pek bulunmaz.

Blog’u da ihmal ediyorum biliyorum. Fakat elden ne gelir. Sonuçta kafa çalışsa da, iş yapılsa da, projeler üretilse de, her zaman olduğu gibi yalnızım. Yalnız olmak kötü değil belki ama, para kazanamıyor olmak gerçekten kötü. Yani evet gerçekten çok küçük, küçücük bir sorunum var. O da kazanamadığım kağıt parçaları. Çok da büyütülecek bir sorun değil di mi?

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, SMF ile ilgili aklınıza takılanları sorabilirsiniz

İlgilendiğim konularda sizler de ilgili olduğunuzu düşünüyorsanız, forumda bana yardımcı olmak adına benimle iletişime geçebilirsiniz.

Herkese aydın ve modern günler dilerim.

0 Responses to “SMF’ye de el attık”


  • No Comments

Leave a Reply
Culha.NET